Darts / 【D.craft】Brass Cheetah
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | D.craft |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 14.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.0mm |
Expected at JPY 160.31 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/27 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Hunting Leopard Cheetah
The bottle shape is easy to control, and the arrow speed is easy to get.
Specifications
Material: Brass
Length:50.0mm
Maximum diameter:8.0mm
Single weight:14.0g
Total weight: 15.8g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 107.91 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 109.78 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.23 )