Darts / 【Bull's Fighter】Tungsten90% Arrow's
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | bull's fighter |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Triple ring cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.35 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/14 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Arrow's Arrows
This barrel is made with rectangular Rectangle cut.
The width between the cuts is deepened to give the impression of a polygonal barrel.
The cut is strong, and the area that touches the hand is wide, and it flies easily with little power.
Specifications
Material:90% tungsten
Length:46.0mm
Maximum diameter:6.8mm
Barrel weight:18g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.29 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.31 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
SANGREAL
Bandiera Tomoya Tsumura Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.25 )