Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE"JUJAK First evolution"Park Hyunchul Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
-Evolution. It rises to a further height.
JUJAK has evolved to achieve further goals.
This is the third in the series, and the straight shape and wide ring cut produce "beautiful and powerful flight" even in tense situations during a match.
The maximum diameter of 7.0mm is the best balance which was derived after testing various types.
Every detail of the 45mm length has been calculated, and the released arrows will fascinate you with a spectacular dance.
Specification
Material : Tungsten95
Length : 45.0mm
Maximum diameter : 7.0mm
Weight : 19.0g(Barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO
Tip : Premium Lippoint
Flight : Dee.flight with A-FLOW logo
Park Hyunchul Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"JUJAK-ASCENSION48-"Park HyunchulJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK PARK HYUNCHUL model 18gJPY 9,799 ( USD 61.74 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Jon Model Standard KAMI Black MIXJPY 950 ( USD 5.98 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK AWAKEN S Park Hyunchul Model 2BAJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK AWAKEN S Park Hyunchul Model SteelJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK AWAKEN Park Hyunchul Model 2BAJPY 15,800 ( USD 99.55 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )