Darts / 【Strato】BLACK ONE
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | STRATO |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
BLACK ONE
Based on the BACCHUS, we shortened the overall length by 1mm
It has a 1.2mm wide ring cut to create a stronger grip and is a controllable model with a 2BA specification.
Material: 90% Tungsten
Length: 43.0mm
Maximum Diameter:7.4mm
Weight: 19g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Chip case
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
S4
Reel Keyholder S4 cats KoumeJPY 660 ( USD 4.19 )
-
STRATO
MIGHTY-JJPY 9,460 ( USD 60.19 )
-
CONDOR
AXE G.T.Monster2 Tomoya Goto Model Small Short Clear BrownJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
CONDOR
AXE Tomoya Goto Model G.T.Monster 3 Standard Medium GreenJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
CONDOR
AXE Tomoya Goto Model G.T.Monster 3 Standard Long GreenJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
【L-Flight】】PRO ALC Kaoru Shimakawa Model ver.1 Shape MIX JPY 990 ( USD 6.29 )