Darts / 【TARGET】CARRERA SPORT NITRO SOFT 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Multi-color prismatic coating and bi-teral grip technology.
The new "Carrera" series has a sportier look.
CARRERA SPORT NITRO SOFT 18g
Material: 90% Tungsten
Length: 52.0mm
Maximum diameter:6.6mm
Barrel Weight:Approx.16.3g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE ALMOND+ SAYAKA AKA MODEL 2BA 22gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
Pro.VISION JAPAN
Peacock Moka Nagakura ModelJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
MIRARCH
Reginette Maika Morimoto ModelJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
doctor cool
doa0003JPY 3,850 ( USD 24.49 )
-
MIRARCH
Luciole Hotaru Igarashi ModelJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
Harrows
CHIZZY Dave Chisnall model BRASS 2BA 18gRJPY 4,950 ( USD 31.49 )