Darts / 【Winmau】Jeff Smith 90% Tungsten (RAINBOW) 25g steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | WINMAU |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
This is the model of Jeff Smith, who won the winner of WDF World Cup Kobe Men`s held in Japan the other day.
He defeated Seigo Asada at Lakeside last year and is a well known player in Japan.
He will be participating in the PDC World Championship at the end of the year.
Beautiful Rainbow PVD darts. The entire barrel is ring cut for easy handling and versatility.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:50.8mm
Maximum Diameter:6.7mm
Weight: 25g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
JEFF SMITH Model Items
-
Fit Flight
fif1421 ShapeJPY 712 ( USD 4.53 )
-
Fit Flight
Jeff Smith Model Ver.3 Shape WhiteJPY 870 ( USD 5.53 )
-
Fit Flight Air
fif5191 StandardJPY 880 ( USD 5.59 )
-
Winmau
Jeff Smith 90% Tungsten (RAINBOW) 18g soft tipJPY 9,675 ( USD 61.55 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Jeff Smith Model SteelJPY 11,550 ( USD 73.49 )
-
COSMO DARTS
SILENCERJPY 13,200 ( USD 83.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )