Darts / 【MONSTER】CIVIL Toru Suzuki Model No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.5mm |
| Weight (barrel Only) | 20.5g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Toru Suzuki Model Items
-
TARGET
SERENO G1 TORU SUZUKI MODEL SWISS POINT 190512JPY 16,800 ( USD 105.85 )
-
L-Flight
EZ Toru Suzuki Model ver.2 Shape WhiteJPY 880 ( USD 5.54 )
-
TARGET
SERENO G1 TORU SUZUKI MODEL 2BA 210362JPY 16,800 ( USD 105.85 )
-
TARGET
SERENO GENERATION 2 TORU SUZUKI MODEL SWISS POINT 23g 190581JPY 18,480 ( USD 116.43 )
-
UNICORN
CONTENDER TORU SUZUKI model Phase2 2BAJPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
TARGET
SERENO GENERATION 2 TORU SUZUKI MODEL 2BA 210468JPY 18,480 ( USD 116.43 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )