Darts / 【TIGA】90%TUNGSTEN Chachai
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TIGA |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Chachai
A Hong Kong player who mainly competes in hard tournaments.
He has good results in hardball tournaments in Asia.
A thick torpedo type with a clear taper angle.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter:7.8mm
Barrel weight:17.5g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
SHADE Long sleeve t-shirt 2020 LJPY 4,800 ( USD 30.53 )
-
L-Style×PICPIN
L-Blue Darts AJPY 770 ( USD 4.89 )
-
Flight-L × CAMEO
GODSEND FLIGHT DAISUSHIJPY 990 ( USD 6.29 )
-
Harrows
has1901 ShortJPY 607 ( USD 3.86 )
-
L-Flight
flf0354 ShapeJPY 712 ( USD 4.53 )
-
Bricolage
axc0074 BlackJPY 2,730 ( USD 17.36 )