Darts / 【TARGET】PHIL TAYLOR LEGACY WORLD CHAMPIONSHIP LIMITED EDITION
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Maximum Diameter | 7.85mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
K-FLEX PHIL TAYLOR Model Standard Medium Black 410146JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
TARGET
POWER-BOLT STEEL 22g 200280JPY 2,000 ( USD 12.72 )
-
TARGET
taf0414 ShapeJPY 360 ( USD 2.28 )
-
TARGET
POWER-9FIVE PHIL TAYLOR'S GEN-2 ORIGINAL 2BA 18g 200135JPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Short Black 410123JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
8FLIGHT
PHIL TAYLOR Model Tear Drop Black 400091JPY 935 ( USD 5.94 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )