Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI ZIPANGU Hiei
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Royal Torpedo with a wing step cut.
The taper angle continues gently from the maximum diameter to the rear of the barrel.
The wing step cut is designed for functionality. Royal Torpedo shape.
Everything works in harmony to deliver a lot of performance.
A high spec barrel that can be used with a variety of grips, has good overall balance and control, and is very stable in flight.
Point coating specification for a brilliant look.
Specifications
Material : Tungsten80
Length : 44.0mm
Maximum Diameter : 7.2mm
Weight : 17.0g(Barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO
Tip : Premium Lippoint
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )