Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI ZIPANGU Hiryuu
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The rhombus shape fits easily in the hand.
The front of the barrel is designed with a 2-step reverse R shape, which makes it easy to put your fingers on the barrel, which is also advantageous for grooving.
A compound cut is used at the main grip position to adjust the hang and release.
It is easy to handle and you can get the feeling of pushing the dart out.
Specifications
Material : Tungsten80
Length : 41.0mm
Maximum Diameter : 7.4mm
Weight : 17.0g(Barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO
Tip : Premium Lippoint
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )