Darts / 【TRiNiDAD】BRASS KUMAMON
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.4g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.4mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
This is a brass darts set with a cute "Kumamon" pattern printed on it.
The darts are made of brass and are easy to throw.
[Permit Number 2010 Kumamoto Kumamon #K25899].
[Set Contents
Kumamon print flight: 1 set (3pcs)
Shaft: 1 set (3pcs)
Brass darts: 1 set (3 darts)
Tip: 1 set (3 darts)
You can not choose the pattern of the flight and the color of the shaft. (Random 3 types)
Specifications
Material: Brass
Maximum Diameter:8.4mm
Total length:About 48mm
Barrel Weight:About 15.4g
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
SHADE
Kenichi Ajiki Model T-SHIRT 2020 LJPY 3,900 ( USD 24.56 )
-
TARGET
SHARD ULTRA CROME FLIGHT STANDARD CRIMSON 332900JPY 275 ( USD 1.72 )
-
CONDOR
CONDOR TEPPEI NISHI MODEL WEST BULL L.A Samll LONG BLACKJPY 1,300 ( USD 8.18 )
-
CONDOR
AXE TEPPEI NISHI MODEL WEST BULL L.A Samll SHORT BLACK GradationJPY 1,980 ( USD 12.46 )