Darts / 【TARGET】REBEL REBORN VIGOR Yuzuru Kushibiki Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.5mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The tour pro model series "REBEL" is reborn with a new look. ......
REBEL REBORN
A 90% tungsten barrel with authentic specs.
Based on the opinions of tour pros and combined with a functional black coating, a highly practical darts barrel is completed.
VIGOR
Last season, Yuzuru Kushibiki won the PERFECT Tour Championship twice, won the Rookie of the Year award, and topped the OVER45 ranking.
A slightly fat barrel that changes its impression depending on the grip point.
The end of the barrel is tapered at a steep angle to make the compound groove more effective.
The center position has a deeper groove for a rougher feel.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 42.5mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel weight:20.0g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Yuzuru Kushibiki Model Items
-
TARGET
PRIME SERIES MORPHEUS YUZURU KUSHIBIKI model 210079JPY 12,100 ( USD 76.23 )
-
GRRM
AUSTRALIA Lennox Yuzuru Kushibiki ModelJPY 10,499 ( USD 66.15 )
-
8FLIGHT
Yuzuru Kushibiki model SHAPE WhiteJPY 880 ( USD 5.54 )
-
TARGET
BLACK MARQUE MORPHEUS 2.0 YUZURU KUSHIBIKI Model 2BA 210430JPY 14,000 ( USD 88.20 )
-
GRRM
AUSTRALIA Lennox Yuzuru Kushibiki Model Black LimitedJPY 13,240 ( USD 83.42 )
-
TARGET
REBEL REBORN VIGOR Yuzuru Kushibiki ModelJPY 9,200 ( USD 57.95 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )