Darts / 【TARGET】WAYNE MARDEL MODEL G2 Hawaii501 steel 24g 102914
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 50.4mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.75mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The second generation of Wayne Mardel's signature darts, the "Hawaii 501", is now available!
Radial grooves on the rear, dual pixel (pixel-in-pixel) processing on the front part, and
The titanium coating of the rainbow was inherited as it is.
WAYNE MARDEL STEEL GENERATION 2
Material: 90% tungsten
Length:50.4mm
Maximum diameter:6.75mm
Barrel weight:24g(including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
WAYNE MARDEL Model Items
-
Harrows
Hawaii501 WAYNE MARDLE 18gJPY 7,128 ( USD 44.89 )
-
TARGET
tap0044 LJPY 8,148 ( USD 51.31 )
-
TARGET
WAYNE MARDEL MODEL G2 Hawaii501 2BA 19g 102922JPY 11,509 ( USD 72.47 )
-
Harrows
Hawaii501 WAYNE MARDLE 16gJPY 7,128 ( USD 44.89 )
-
TARGET
COOL PLAY SHIRT WAYNE MARDEL SHIRT 2018 MJPY 8,148 ( USD 51.31 )
-
TARGET
tap0045 XlJPY 8,148 ( USD 51.31 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
TARGET
K-FLEX GABRIEL CLEMENS MODEL Standard Intermediate Black 410121JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
TAG PRO GRIP Shaft Red & Black Short 3set 380319JPY 1,280 ( USD 8.06 )
-
TARGET
JOSH ROCK Model GENERATION 1 SWISS POINT 24g 190382JPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
TARGET
taf0383 ShapeJPY 275 ( USD 1.72 )
-
SHADE
Kosuzu Iwao Portrait T-SHIRT 2023 White MJPY 4,000 ( USD 25.19 )
-
TARGET
taf0352 ShapeJPY 275 ( USD 1.72 )