Darts / 【DYNASTY】BRASS DARTS SET "NINE" WINE RED
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.6mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The DYNASTY BRASS DARTS SET "NINE" is made with the popular two color specification of one model.
The barrel specs take advantage of the features of the BRASS DARTS for a great grip and ease of throwing.
The vivid color ring is also noteworthy.
Specifications
Material: Brass
Length:47.0mm
Maximum Diameter:8.6mm
Barrel Weight:15.0g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight with DYNASTY logo x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )