Darts / 【UNICORN】WolrdChampion AMBASSADOR 90% JOHN PART 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.45mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.35mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
[John Part
Born on June 29, 1966. Born in Canada.
Nicknamed "Darth Maple".
He achieved 9 darts in the World Match Play in 2011.
He is currently active as a commentator during TV broadcasts.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:44.45mm
Maximum diameter:6.35mm
Barrel Weight:Approx. 16g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 Set)
Aluminum Shaft x 3 (1 Set)
Tip x 3 (1 set)
Case
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )