Darts / 【TRIPLEIGHT】ASTRA T-arrow2 FLASH Kin T-arrow ver. Taro Yachi Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Omega cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The omega straight with a proven track record.
A straight shape that is different from the T-arrow2 [BRIGHT]. 3 months of development and 5 prototypes were thrown in practice to fine-tune the omega cut so that the front and back of the barrel are aligned for a reliable hook and release.
The second face of the T-arrow 2 is the Flash [FLASH], which incorporates the Ω cut that has been proven in the T-arrow series into a world-class straight shape.
Kin T-arrow ver. with the latest coating that Kin and Kuro are intermingled alternately.
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length:45.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:19.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Taro Yachi Model Items
-
ASTRA DARTS
T-arrow renewal 2BAJPY 11,000 ( USD 68.82 )
-
ASTRA DARTS
T-arrow 6 Taro Yachi ModelJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
ASTRA DARTS
T-arrow 4 Taro Yachi ModelJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
TRIPLEIGHT
ASTRA T-arrow2 BRIGHT Kin T-arrow ver. Taro Yachi ModelJPY 12,800 ( USD 80.10 )
-
ASTRA DARTS
T-arrow renewal 4BAJPY 10,695 ( USD 66.92 )
-
ASTRA DARTS
T-arrow Next α No.5JPY 10,695 ( USD 66.92 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )