Darts / 【MONSTER】THE WORKS PROPLAYERS EDITION RAMPAGE 2BA 23g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
RAMPAGE
THE WORKS -PRO PLAYERS EDITION
Heavyweight darts "RAMPAGE".
The main grip area is made up of 13 ring cuts and is designed to have a bulge so that you can grip it at any position without any discomfort.
Wide cut placed in front, while also being able to check the grip position
You can also be used as a firm cut.
The "RAMPAGE" is a heavy barrel that has been cut all the way through for a very secure feel!
RAMPAGE 2BA 23g
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:45.0mm
Maximum diameter:7.3mm
Barrel Weight:21.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Case
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
CONDOR
AXE 120 Yuki Yamada Model WA-EN Standard Medium Black S-DARTS Limited EditionJPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
JOKERDRIVER
-ZERO- MELT CenterJPY 79,200 ( USD 502.50 )
-
TARGET
TAKOMA ICON TAKOMA WALLET LUKE LITTLER Model 450057JPY 3,780 ( USD 23.98 )
-
King’s JAPAN
Multus Second Edition95JPY 14,000 ( USD 88.82 )