Darts / 【TARGET】REBEL REBORN THE WILD ROSE Eriko Toyama Model (& Special Darts Live Card)
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The Tour Pro model series "REBEL" is reborn with a new look. ......
REBEL REBORN
A 90% tungsten barrel with authentic specs.
Based on the opinions of tour pros and combined with a functional black coating, a highly practical dart barrel is completed.
THE WILD ROSE
The model for Eriko Tomiyama, who is currently competing on the JAPAN LADIES pro tour.
Curved outline with multi-level grooves.
It has the feel of a supple and tough player like Eriko Tomiyama.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 42.0mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel Weight:17.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Eriko Tomiyama Model Items
-
L-Flight
flf4112 ShapeJPY 764 ( USD 4.80 )
-
Ultima
dia 2BAJPY 13,750 ( USD 86.59 )
-
CAMEO×THE DAY
DARTS CASE AMBASSADOR DENIMJPY 4,378 ( USD 27.56 )
-
Ultima
dia EXCORE(4BA)JPY 13,445 ( USD 84.67 )
-
ULTIMA DARTS
ulc0306 WhiteJPY 5,296 ( USD 33.35 )
-
CAMEO
GARMENT3 AMBASSADOR MODEL Eriko ToyamaJPY 5,998 ( USD 37.77 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )