Darts / 【TRIPLEIGHT】EIGHT LINE ZERUCH 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The new lineup EIGHT LINE of TRIPLEIGHT.
The new lineup is full of charm that pursued the beauty of function while adopting a design for real combat.
The stylish Torpedo barrel.
The grip position is easy to understand and the center of gravity is easy to locate.
The main cut is machined for a perfect fit and a delicate feel in the hand.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length:45.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:19.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight with TRIPLEIGHT Logo x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premium Lippoint tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
MASTER STROKE
T-shirts SHIZUKA KONDO United White XXXLJPY 3,870 ( USD 24.62 )
-
CONDOR
AXE Miyu Miyawaki Model Strong Bear Small Long MIXJPY 1,980 ( USD 12.59 )
-
JOKER DRIVER
jof0502 ShapeJPY 907 ( USD 5.76 )
-
L-Flight
PRO Yu Zhu Model ver.1 Shape MIXJPY 820 ( USD 5.21 )
-
JOKER DRIVER
jof0532 ShapeJPY 907 ( USD 5.76 )
-
one80
Night Hunter Silence 2BA 18gJPY 12,100 ( USD 76.98 )