Darts / 【TARGET】DAYTONA FIRE GT10 SOFT 18g 101940
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A new range added to the flagship series that applies the processing technology of the concept model.
The 95% tungsten barrel is equipped with the same trapezoidal grip as the Daytona Fire and
A sporty blue coating reinforces and protects the grip area.
DAYTONA FIRE GT10 SOFT 18g
Specifications
Material: 95% Tungsten
Length: 51.0mm
Maximum Diameter:6.2mm
Barrel Weight:16.2g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 9 (3 sets)
Shaft x 9 (3 sets)
Tips x 3 (1 set)
Flight protector x 9 (3 sets)
Pin Badge
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )