Darts / 【TARGET】CARRERA SPORT COUPE STEEL 25g 100327
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
A new shape in the Carerra Sport series, featuring rainbow colors and a unique grip area.
CARRERA SPORT COUPE STEEL 25g
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 54.0mm
Maximum diameter:6.7mm
Barrel Weight:25.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
AGORA VERDE AV02 STEEL 23g 100232JPY 11,509 ( USD 73.22 )
-
TARGET
CHIZZY DAVE CHISNALL MODEL CORTEX 90% STEEL 22g 128236JPY 14,565 ( USD 92.67 )
-
TRiNiDAD
tdc0283 SilverJPY 2,240 ( USD 14.25 )
-
harrows
SAVAGE FLIGHT Aqua/Pink 8503JPY 489 ( USD 3.11 )
-
Zephyr
KUJAKU 2 Koichi Sugawara Model 4BAJPY 13,037 ( USD 82.95 )
-
TRiNiDAD
PRO SALDIVAR Eikichi Nakanishi Model SteelJPY 11,000 ( USD 69.98 )