Darts / 【TARGET】AGORA VERDE AV30 SOFT 20g 100238
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.25mm |
Expected at JPY 160.31 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/27 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
A new series inspired by the original AGORA series.
The concept of AGORA series is added with green color by electrodeposition coating.
AGORA VERDE SOFT AV30 20g
Specifications
Material: 90% Tungsten
Total length: 41.0mm
Maximum Diameter:7.25mm
Barrel Weight:18.2g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.23 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.42 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.50 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 109.78 )