Darts / 【TARGET】ROB CROSS 80 STEEL 22g 100486
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.5mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.45mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Rob Cross's 2018 World Champion approved 80% tungsten barrel.
The barrel features a fine radial groove and is unique due to its bright voltage color, Aqua.
Specifications
Material:80% Tungsten
Overall Length: 51.5mm
Maximum Diameter:6.45mm
Barrel Weight:22.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
ROB CROSS Model Items
-
TARGET
K-FLEX ROB CROSS MODEL Standard Intermediate Black 410130JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
ROB CROSS Model BLACK EDITION 2BA 210310JPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
TARGET
ROB CROSS INK BUNDLE TEN-X 3set 337430JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
ROB CROSS INK FLIGHT & SHAFT KIT Medium 3set 420015JPY 1,780 ( USD 11.20 )
-
TARGET
K-FLEX ROB CROSS MODEL Standard Short Black 410129JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
ROB CROSS INK FLIGHT & SHAFT KIT intermediate 3set 420014JPY 1,780 ( USD 11.20 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
TARGET
VISION ULTRA VAPOR8 BLACK Shape Purple 333550JPY 398 ( USD 2.49 )
-
MONSTER
THE WORKS AXIS 2BA 18gJPY 6,358 ( USD 40.04 )
-
TARGET
COOL PLAY COLLARLESS SHIRT ROB CROSS Model XL 150396JPY 7,700 ( USD 48.48 )
-
TARGET
taf0403 StandardJPY 275 ( USD 1.72 )
-
TARGET
VISION ULTRA FLIGHT 331390JPY 357 ( USD 2.24 )