Darts / 【TARGET】RVB 95 Raymond van Barneveld G2 SOFT 17g 100158
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The second generation of Raymond van Barneveld's model developed with TARGET.
The newly tuned barrel for the RVB features a unique trapezoidal grip area.
Together with the configuration of the rear section, the result is a grip area with excellent grip and feel.
Specifications
Material: 95% Tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum Diameter:6.2mm
Barrel Weight:15.2g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Raymond van Barneveld Model Items
-
TARGET
VISION ULTRA BARNEY ARMY 334280JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
K-FLEX RAYMOND VAN BARNEVELD MODEL Standard Short Black 410132JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
TARGET
RAYMOND VAN BARNEVELD INK FLIGHT & SHAFT KIT Medium 3set 420003JPY 1,780 ( USD 11.33 )
-
TARGET
VISION ULTRA BARNEY ARMY 334320JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
VISION ULTRA BARNEY ARMY 334330JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
RAYMOND VAN BARNEVELD INK BUNDLE TEN-X 3set 337310JPY 800 ( USD 5.09 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )