Darts / 【DYNASTY】KATANA SOMA 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vcut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Rear |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
One point grip position is adopted.
By limiting the grip position to only the last part of the barrel, the overall balance and center of gravity are designed to be at the optimal position.
The cut and taper angle are also concentrated in the one point grip area, making this the perfect barrel for players who push their darts out from the end.
The included flight comes with a pre-drilled hole for the shell lock.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:39.0mm
Maximum Diameter:7.4mm
Barrel Weight:17.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight with KATANA logo x3(1set)
L Shaft x 3 (1 set)
Premium Lippoint tip x 3 (1 set)
SHELL ROCK x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )