Darts / 【TARGET】LEGEND80 G2 PAUL LIM Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vcut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
TARGET x Paul Lim
The second generation of the 80% tungsten signature model.
Combines the outline of the latest model with the classic style of the past.
A unique long barrel but technical design that doesn't get lost in the grip position. Favourite gold colour is the key point of this entry model.
THE LEGEND80 G2 SOFT TIP
Material: 80% Tungsten
Overall Length:48.0mm
Maximum Diameter:7.0mm
Barrel Weight:18g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
PAUL LIM Model Items
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS PAUL LIMJPY 5,000 ( USD 31.72 )
-
DMC
BATRAS Paul Lim PartsW FRONTJPY 6,600 ( USD 41.86 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 6th Paul LimJPY 5,000 ( USD 31.72 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 3rd Paul LimJPY 5,000 ( USD 31.72 )
-
TARGET
THE LEGEND GENERATION 7 PAUL LIM MODEL Swiss Point 210281JPY 16,800 ( USD 106.59 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 4th PAUL LIMJPY 5,000 ( USD 31.72 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )