Darts / 【SYLAR PROJECT.】The Rings NAMELESS
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Sylar Project |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.75mm |
| Weight (barrel Only) | 15.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.04 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/19 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The Rings NAMELESS
"The final weapon of evolution is not named with respect."
With a weight of only 15g and a maximum diameter of 6.0mm, the shape has been narrowed down to the limit.
The reason why we dared to adopt a figure that is completely against the times is to challenge ourselves to see how much we can increase the combatability that can be used today within that figure after cutting it down as much as possible.
The take back at the lowest point reproduces the sharpness like a famous sword.
The front part of the barrel has been further narrowed to achieve a perfect balance to eliminate the anxiety caused by the weight reduction.
There is nothing more to say about this barrel.
It is not made for everyone, but for those who will truly use this barrel as their favorite machine.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall Length:42.75mm
Maximum Diameter:6.0mm
Barrel Weight:15.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.91 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.77 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.82 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.23 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.66 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.66 )
Recently checked items
-
CONDOR
AXE 120 Yuki Yamada Model WA-EN Small Medium Clear SandJPY 1,879 ( USD 11.81 )
-
SHADE
Shingo Enomata COLLABORATION T-SHIRT 2023 White LJPY 4,000 ( USD 25.14 )
-
L-Flight×DYNASTY
EZ A-FLOW Shape BlackJPY 850 ( USD 5.34 )
-
CONDOR
AXE 120 Yuki Yamada Model WA-EN Small Long Clear SandJPY 1,879 ( USD 11.81 )