Darts / 【G's DARTS】STORM Arashi Matsumoto Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | G's DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.4g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Arashi Matsumoto Model Items
-
L-Flight
flf3111 ShapeJPY 764 ( USD 4.80 )
-
CORE DARTS JAPAN
ARASHI2JPY 15,517 ( USD 97.72 )
-
L-Flight
flf1421 ShapeJPY 764 ( USD 4.80 )
-
G's DARTS
STORM2 Arashi Matsumoto modelJPY 12,800 ( USD 80.61 )
-
MONSTER×CORE DARTS
Ash Matsumoto Arashi model No.5JPY 10,695 ( USD 67.35 )
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Arashi Matsumoto white MJPY 4,500 ( USD 28.33 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )