Darts / 【Harrows】PREDATOR 90% 2BA 20gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 49.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A barrel that can be gripped anywhere, front, center or rear, and is suitable for all players.
The tapered center cut allows you to perfectly capture the barrel's center of gravity.
The rear grip allows you to use your other fingers on the taper for a more stable grip.
PREDATOR 90% 20gR
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 49.0mm
Maximum Diameter:6.9mm
Barrel Weight:18.5g
Standard:2BA
Barrel Match Weight:±0.05g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
L-Flight
flf1981 StandardJPY 764 ( USD 4.86 )
-
one80
NIKN ver.2 Akari Tanahara Model Silver Emerald 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
STEAL
stc1314 GrayJPY 3,973 ( USD 25.27 )
-
MONSTER×CORE DARTS
JONNY II ECLIPSE 21g STEELJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
CAMEO
DROP SLEEVE RedJPY 2,198 ( USD 13.98 )
-
MONSTER
BLACKOUT Eric Blackledge Model 2BAJPY 11,000 ( USD 69.98 )