Darts / 【Harrows】PREDATOR 90% STEEL 26gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A barrel that can be gripped front, center or rear, making it suitable for all players.
The tapered center cut allows you to perfectly capture the barrel's center of gravity.
The rear grip allows you to use your other fingers on the taper for a more stable grip.
PREDATOR 90% 26gR STEELTIP
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel Weight:26g
Standard:Hard
Barrel Match Weight:±0.05g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
ULTIMA DARTS
Le BOURGEON Eriko Toyama Model 2BAJPY 15,481 ( USD 98.50 )
-
Red Dragon
girl's of darts official 2017 calendarJPY 3,667 ( USD 23.33 )
-
Ultima
INNOCENCE EXCORE(4BA)JPY 13,445 ( USD 85.54 )
-
DARTSLIVE
NINJA TRAINERJPY 4,378 ( USD 27.85 )
-
L-Flight
flf0146 Shape Clear PurpleJPY 590 ( USD 3.75 )
-
MIRARCH
Luciole Hotaru Igarashi ModelJPY 14,800 ( USD 94.17 )