Darts / 【Harrows】RAZR PARALLEL 90% 2BA 20gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Features SAWTOOTH GRIP with sawtooth teeth.
Straight barrel with strong cut.
PARALLEL is a center of gravity barrel and BULBOUS is a front of gravity barrel.
RAZR PARALLEL 90% 20gR
Specifications
Material:90% Tungsten
Overall Length:50.0mm
Maximum Diameter:6.2mm
Barrel Weight:18.5g
Standard:2BA
Barrel Match Weight:±0.05g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
Harrows
NX90 BLACK EDITION 2BA 20gJPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Yukina Chiba Model ver.4 YUKINA Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.35 )
-
Harrows
BLACK KNIGHT 2BA 18gRJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
KATANA BEGINNER KAEDEJPY 6,800 ( USD 42.84 )
-
DMC
BATRAS Phoenix PartsW REAR 22.8s Gold ColorJPY 8,800 ( USD 55.44 )
-
DMC
BATRAS Phoenix PartsW REAR 20.4s Gold ColorJPY 8,800 ( USD 55.44 )