Darts / 【ALL BLUE×DYNASTY 】A-FLOW LAZUNITE
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | all blue |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , delta cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The first model of JIE LEE who is active in TAIWAN PRO.
The delta cut between the double ring cut creates a delicate touch grip area.
The durability of the cut, the delicate feel of the dart, and the control of the dart is very high.
The barrel is a diamond shape with a long length of 46.0mm, and the grip zone is wide, so you can get a great grip.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length:46.0mm
Maximum diameter:7.6mm
Barrel Weight:19.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
A-FLOW Dee.flight with logo x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premium Lippoint tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )