Darts / 【TIGA】90%TUNGSTEN YamaArashi Jason Wong Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TIGA |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
YamaArashi
Player Jason Wong from Malaysia Model "YamaArashi
The YamaArashi is a simple design with a helical cut from the rear to the front, which looks complicated at first glance.
Gentle taper toward the front is suitable for all users and the maximum diameter of 7.4mm gives you a secure grip.
This is a standard model barrel that can be used by beginners and advanced players alike.
The product comes standard with HYPER POINT.
Jason Wong
A darts player from Malaysia.
Although he is only 19 years old, he made it to the top 16 of the WORLD 2018 Stage 5 last year and has been competing with the best players in the world.
He is a young hopeful with high expectations for 2019.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:44.0mm
Maximum Diameter:7.4mm
Barrel Weight:20.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
JOKER DRIVER
零-ZERO-ALL COLOR SHAFT CLEAR(White Ravel) RED 38.5mmJPY 660 ( USD 4.19 )
-
FLAGS
T-Shirt Long Sleeve White XLJPY 4,400 ( USD 27.99 )
-
Joker Driver
-ZERO- St3 polish 43.5mm CenterJPY 71,500 ( USD 454.94 )
-
LARO
Milky Gradation C190 PurpleJPY 570 ( USD 3.63 )
-
JOKER DRIVER
jof0463 FFJPY 880 ( USD 5.59 )
-
Harrows
NOCTIS PARALLEL 90% steel 26gRJPY 12,100 ( USD 76.98 )