Darts / 【one80】Tamrin Ng Soft 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The Torpedo is perfect for defining your gripping points and getting the same setup every time.
The barrel is heavy and long enough to be used by female players.
This is a great barrel for male players as well.
The chameleon-like rainbow coating gives it a great visual finish.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 42.5mm
Maximum Diameter:7.2mm
Barrel Weight:18g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
Tamrin Ng Model Items
-
one80
Tamrin Ng Model ver.2 2BA 20gJPY 11,000 ( USD 69.21 )
-
Fit Flight
Tamrin Ng Model Shape MIXJPY 870 ( USD 5.46 )
-
one80
Tamrin Ng Model 3 2BA 20gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight Air
Tamrin Ng ver.2 Tamrin Ng Model Shape MIXJPY 970 ( USD 6.10 )
-
Fit Flight Air
Tamrin Ng Model Shape MIXJPY 970 ( USD 6.10 )
-
one80
Tamrin Ng Model ver.2 2BA 18gJPY 11,000 ( USD 69.21 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
Recently checked items
-
XQ MAX DARTS
VINCENT VAN DER VOORT ORIGINALS steel 24gJPY 7,945 ( USD 49.99 )
-
TARGET
tap0012 SJPY 7,130 ( USD 44.86 )
-
unicorn
Phil Taylor model Phase 3 Purist Curve No.3120JPY 6,914 ( USD 43.50 )
-
UNICORN
THE POWER Phil Taylor Model Phase 5 ROSSO 90%TUNGSTEN STEEL 26g No.27067JPY 18,333 ( USD 115.36 )