Darts / 【one80】Vforce-A 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.65mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
This is a straight barrel with a wide ring cut at the front and a shark cut at the back.
The most notable feature is the V-Grip technology placed in the center.
This cut allows for a more stable setup.
The blue titanium coating gives it a great look and makes it a user friendly piece.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 47mm
Maximum Diameter:6.65mm
Barrel Weight:18g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
Recently checked items
-
one80
Mica3 Mica Yu Model 2BA 20gJPY 11,000 ( USD 69.21 )
-
Winmau
Rhino Standard Extra Thick Flights No.6905.166JPY 305 ( USD 1.91 )
-
one80
Yong Thanawat Model 2BAJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
TARGET
ICON PRO GRIP SHAFT PHIL TAYLOR Model Short 380120JPY 559 ( USD 3.52 )
-
one80
Luxor Beta 2BA 20gJPY 9,900 ( USD 62.29 )