Darts / 【D.craft】Darts Full Set
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | D.craft |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.2mm |
Expected at JPY 160.31 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/27 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This set includes D.craft's popular darts, EVA dart case and dart board, so you can start playing right away!
Replacement tips, shafts and flights are also included for your peace of mind.
36% OFF the regular price of 4,710 yen (tax not included)
The price is 2,980 yen (tax not included).
[details]
DARTSBOARD EASY 1 piece
Maned Dog (Hyena) Brass 1 set
EVA Shell Case Black 1 piece
DC Tip White 30pcs Pack 1 pack
PC Shaft Clear MIDI 1 set
DC Flight 2 Set
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 107.91 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 109.78 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.23 )