Darts / 【Harrows】SPINA BLACK 90% TUNGSTEN steel 21gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 49.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Spina means "spinal cord" and this barrel is named after the complex reverse hook cut used on the front and rear.
The taper and shark cut in the center allows you to grip the same spot no matter how many times you throw it.
The Spina is also available in two different color schemes, gold blue and black blue.
SPINA 90% 21gR
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 49mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel Weight:21g
Standard:Hard
Barrel Match Weight:±0.05g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
UNICORN
WolrdChampion Raymond van Barneveld Phase 1 BLACK STEEL 23g No.10323JPY 18,333 ( USD 116.65 )
-
TARGET
POWER 8ZERO black PBZ4 steel 21g 190003JPY 8,400 ( USD 53.44 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE TWINFLAME FORCE Yukihiko Kiyama MODELJPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
D.craft
BIRTH Root Yukari Fujino ModelJPY 9,900 ( USD 62.98 )
-
UNICORN
Maestro Premier Natural James Wade Model STEEL 20g No.10266JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
TARGET
TARGET Nathan Aspinall Model Black 2BA 18g 210153JPY 13,300 ( USD 84.62 )