Darts / 【Harrows】VIVID BLUE Steel 21gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
| Maker | Harrows |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 57.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 8.9mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The perfect entry level barrel.
Coated and rebuilt with a cut that is rare for brass darts.
As the name suggests, the Vivid barrel comes in 4 vivid colors.
Comes with the Speedline shaft and the new Vivid flights.
VIVID BRASS
Specifications
Material:Brass
Length:57.0mm
Maximum Diameter:8.9mm
Barrel Weight:21g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
Swiss DIAMOND PRO POINT Black 40mm 340189JPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
ULTIMA DARTS
KAISER2 GOLD EDITION Enokuma Shuichi Model 2BAJPY 15,950 ( USD 101.48 )
-
Harrows
AURA 95% A2 STEEL 23gJPY 13,178 ( USD 83.84 )
-
TRIPLEIGHT
effort2 light Akihiko Owaku ModelJPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
one80
GUTS Akito Yamagata Model 2BA 18gJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
TARGET
POWER 8ZERO black PBZ4 steel 25g 190005JPY 8,400 ( USD 53.44 )