Darts / 【Bull's Fighter】Tungsten90% H2 Hiroshi Hatakenaka Model
( 1 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | bull's fighter |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , delta cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
BULL'S FIGHTER H2
Hiroshi Hatanaka's signature barrel.
The H2 is a popular series of Hatanaka's previous barrels that has formed a large fan base.
With Hatanaka's years of experience and Bulls Fighter's technical expertise, the H2 Bulls Fighter model was born.
The H2 Bulls Fighter features a special Bulls Fighter cut and an engraved "H" logo to symbolize Hatanaka.
BULL'S FIGHTER H2
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:46.0mm
Maximum Diameter:6.5mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Japan Review
1.00
1 Reviews
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
1 |
2019-05-12
Hatanaka and Hatakeyama.
It's terrible to get the names wrong.
It's disrespectful to many people.
0 people found this helpful
Hiroshi Hatakenaka Model Items
-
Ultima
H2 SUPREMACY 2BAJPY 13,750 ( USD 86.15 )
-
Ultima
H2 REVIVE (STEEL)JPY 13,445 ( USD 84.24 )
-
Ultima
H2 DEMOLITION STEELJPY 13,750 ( USD 86.15 )
-
Flight-L
Hiroshi Hatakenaka Model ver.1 Shape ClearWhiteJPY 880 ( USD 5.51 )
-
Ultima
H2 DEMOLITIONJPY 13,445 ( USD 84.24 )
-
Bull's Fighter
Tungsten90% H2 Hiroshi Hatakenaka ModelJPY 10,165 ( USD 63.69 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.58 )