Darts / 【COSMODARTS】H12+ Haze Leung Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The second version of the signature model of Haze Leung from Hong Kong.
Based on the first model "H12", the overall length and maximum diameter have been adjusted.
The grip area has also been refined to be more aggressive.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length:46.0mm
Maximum Diameter:7.4mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Haze Leung Model Items
-
Fit Flight
PRO Haze Leung Model ver.4 S-4 WhiteJPY 1,020 ( USD 6.42 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Haze Leung Model SteelJPY 9,900 ( USD 62.34 )
-
Fit Flight Air
Haze Leung Model ver.3 Shape WhiteJPY 970 ( USD 6.10 )
-
Fit Flight
Haze Leung Model ver.3 Shape WhiteJPY 870 ( USD 5.47 )
-
Fit Flight
PRO Haze Leung Model ver.4 S-6 WhiteJPY 1,020 ( USD 6.42 )
-
COSMODARTS
H12+ Haze Leung ModelJPY 17,600 ( USD 110.83 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )