Darts / 【TARGET】LORRAINE WINSTANLE STEEL 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.65mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Lorraine Winstanley Model
The steel tip barrel features a black titanium coating, orthodox radial grooves
The steel tip barrel has a unique outline.
Lorraine Winstanley
World Masters WOMENS 2017 Winner
BDO World Trophy Finalist
4x Swedish Open WOMENS Winner
2x Scottish Open WOMENS Winner
LORRAINE WINSTANLE STEEL
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:43.0mm
Maximum diameter:7.65mm
Barrel weight:22.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
TARGET
HOODIE 2019 GRAY/TEAL SJPY 7,130 ( USD 44.90 )
-
TARGET
FLEX LINE SHIRT RED M 151008JPY 4,950 ( USD 31.17 )
-
TARGET
FLEX LINE SHIRT LIGHT GREY 3XL 151005JPY 4,950 ( USD 31.17 )
-
TARGET
VISION ULTRA FLIGHT 331170JPY 357 ( USD 2.24 )
-
TARGET
K-FLEX JOSH ROCK MODEL Standard Intermediate Black 410151JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
taf0107 StandardJPY 275 ( USD 1.72 )