Darts / 【DMC】Sabre Tetsuya SP
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Since Fujiwara started using the batras sabre, we have not made any major changes to the base barrel.
However, by adding the ring cut, we were able to get a firm grip while keeping the unique feel of the Saber.
Even if you have been using a normal Saber, you can use it without feeling uncomfortable.
Specifications
Material:90% tungsten
Length:42.0mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel Weight:21g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
Tetsuya Fujiwara Model Items
-
L-Flight
Tetsuya Fujiwara Model ver.1 Shape MIXJPY 880 ( USD 5.51 )
-
DMC
Sabre Tetsuya SP2 Tetsuya Fujiwara model SteelJPY 35,200 ( USD 220.56 )
-
DMC
Sabre Tetsuya SP2 Tetsuya Fujiwara model Limited blackJPY 16,500 ( USD 103.38 )
-
DMC
Sabre Tetsuya SP2.5 Tetsuya Fujiwara modelJPY 35,200 ( USD 220.56 )
-
L-Flight
EZ Tetsuya Fujiwara Model ver.1 Shape MIXJPY 880 ( USD 5.51 )
-
DMC
Sabre Tetsuya SP Blacl LimitedJPY 16,500 ( USD 103.38 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.58 )