Darts / 【DYNASTY】A-FLOW PLATINUM LINE"FOREVER"NAKAMURA SHUSAKU MODEL 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The first model of A-Flow player Shusaku Nakamura who has won many titles in the youth tournament.
All areas of the barrel are coated with DLC and designed to provide a solid throw no matter where you grip the barrel from front to back.
Especially, the spiral cut from the center to the back of the barrel, which is Nakamura's main grip position, is designed to increase the spinning performance and hand release.
The weight of the 2BA, No.5, and Steel is set to match the balance of each barrel.
Specifications
Material:90% Tungsten
Length:48.0mm
Maximum Diameter:6.8mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x3 (1 set)
Flight with A-FLOW logo Dee.flight x3(1set)
Shaft LARO x3 (1 set)
Tip Premium Lippoint x3(1set)
Shusaku Nakamura Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE FOREVER3 SHUSAKU NAKAMURA MODEL SteelJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Forever3.5 SHUSAKU NAKAMURA MODEL 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
DYNASTY
A-FLOW PLATINUM LINE"FOREVER"NAKAMURA SHUSAKU MODEL No.5JPY 8,800 ( USD 55.44 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO KAMI Syusaku Nakamura Model Shape KAMI MIXJPY 950 ( USD 5.98 )
-
L-Flight×DYNASTY
EZ Syusaku Nakamura Model Standard MIXJPY 850 ( USD 5.35 )
-
DYNASTY
A-FLOW PLATINUM LINE"FOREVER"NAKAMURA SHUSAKU MODEL SteelJPY 8,800 ( USD 55.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )