Darts / 【DYNASTY】80 Vivid "ICICLE"
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A new series of 80% tungsten darts with vivid color coating.
Orthodox straight with a simple ring cut.
Experience the high control performance that only a straight barrel can provide.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length:48.0mm
Maximum Diameter:6.4mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip × 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
Real Spec
rea1002JPY 6,380 ( USD 40.19 )
-
3g design Factory
tgp6104 LJPY 3,973 ( USD 25.02 )
-
Harrows
SUPERGRIP BLACK EDITION 2BA 2BA 18gJPY 10,500 ( USD 66.15 )
-
CONDOR
Jouji Nishitani Model WARBONNET small short whiteJPY 1,180 ( USD 7.43 )
-
Harrows
CHIZZY SERIES 2 DAVE CHISNALL Model 2BA 22gRJPY 12,800 ( USD 80.65 )