Darts / 【Medalist International】Soft tip HOUSE DARTS Shape Red
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) , House Darts |
|---|---|
| Maker | Medalist |
| Materials | Brass |
| Shape | Straight |
| Cut | Diamond Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 13.0g |
| Maximum Diameter | 8.0mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Sold in units of 1 dart.
Length:45.0mm
Maximum diameter:8.0mm
Weight:About 13g
These darts are for 1/4 tip only.
Cannot be used with 2BA tips.
Cannot be used with regular shafts.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )