Darts / 【TARGET】REBEL REBORN ARMAGEDON MASA LUI Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Tour pro model series "REBEL" is reborn with a new look. ......
REBEL REBORN
A 90% tungsten barrel with authentic specs.
Based on the opinions of tour pros and combined with a functional black coating, this is a highly practical darts barrel.
Hong Kong players' models are now all available in the REBEL REBORN series with black face.
REBEL REBORN ARMAGEDON
Hong Kong player MASA LUI's model.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:48.0mm
Maximum Diameter:6.5mm
Barrel Weight:19g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
MASA LUI Model Items
-
TARGET
BLACK MARQUE ARMAGEDDON G2 Masa Lui Model SWISS POINT 190520JPY 14,000 ( USD 87.60 )
-
TARGET
REBEL REBORN ARMAGEDON MASA LUI ModelJPY 9,200 ( USD 57.57 )
-
L-Flight
Masa Lui model shape whiteJPY 880 ( USD 5.50 )
-
TARGET
BLACK MARQUE LITE ARMAGEDDON G2 Masa Lui Model SWISS POINT 190544JPY 14,000 ( USD 87.60 )
-
L-Flight
Viviennne Lee model rocket whiteJPY 820 ( USD 5.12 )
-
TARGET
BLACK MARQUE ARMAGEDDON GEN2 Masa Lui Model 210283JPY 13,000 ( USD 81.35 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )