Darts / 【G's DARTS】MARVELOUS 5 Yuuya Eguchi Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | G's DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 38.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
MARVELOUS (Marvelous 5)
The second collaboration with KTM. for the MARVELOUS series.
This time also designed for stability and security of grip.
The cut of the model is also a ring cut, which is well-balanced and can be used in various ways of throwing.
The weight is so heavy that you can throw it for a long time without getting tired.
Once you throw it, you will understand how good it is.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 38.0mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Yuji Eguchi Model Items
-
G's DARTS
MARVELOUS 4 Yuuya Eguchi ModelJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
SHADE
Yuji Eguchi Model T-SHIRT 2020 XLJPY 3,900 ( USD 24.81 )
-
Fit Flight Air
fif1414 ShapeJPY 946 ( USD 6.01 )
-
G's DARTS
MARVELOUS PLUSJPY 12,731 ( USD 81.00 )
-
G's DARTS
MARVELOUS ULTIMATE Yuuya Eguchi ModelJPY 12,731 ( USD 81.00 )
-
G's DARTS
MARVELOUS 5 Yuuya Eguchi ModelJPY 12,800 ( USD 81.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )