Darts / 【TARGET】REBEL REBORN MARAUDER 2.0 MIKU INOUE Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The Tour Pro model series "REBEL" is reborn with a new look. ......
REBEL REBORN
A 90% tungsten barrel with authentic specs.
Based on the opinions of tour pros and combined with a functional black coating, a highly practical dart barrel is completed.
■REBEL REBORN MARAUDER 2.0 (MIKU INOUE)
The model for MIKU INOUE who is currently competing in the PERFECT Women's Pro Tour.
Reprinted the grip area of the past model combined with a fine groove and R curve.
The new speed barrel is born.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 40.0mm
Maximum Diameter:7.4mm
Barrel Weight:17.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Miku Inoue Model Items
-
Super Tyrannosaurus
badgeJPY 611 ( USD 3.81 )
-
Super Tyrannosaurus
badgeJPY 611 ( USD 3.81 )
-
TARGET
REBEL REBORN MARAUDER 2.0 MIKU INOUE ModelJPY 9,200 ( USD 57.57 )
-
Super Tyrannosaurus
badgeJPY 611 ( USD 3.81 )
-
Super Tyrannosaurus
#1JPY 2,037 ( USD 12.73 )
-
Super Tyrannosaurus
badgeJPY 611 ( USD 3.81 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )