Darts / 【TARGET】ROB CROSS VOLTAGE BLACK PIXEL STEEL 23g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The shape and dimensions were chosen by 2018 World Champion Rob Cross.
The grip area is reinforced with the iconic TARGET pixel grip.
Titanium coating was also applied for a durable finish.
VOLTAGE BLACK PIXEL STEEL 23g
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:52.0mm
Maximum diameter:6.6mm
Barrel Weight:23.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
ROB CROSS Model Items
-
TARGET
ROB CROSS INK BUNDLE Shape 3set 337420JPY 800 ( USD 5.07 )
-
TARGET
ROB CROSS INK FLIGHT & SHAFT KIT Medium 3set 420015JPY 1,780 ( USD 11.29 )
-
TARGET
ROB CROSS VOLTAGE BLACK PIXEL STEEL 21gJPY 15,400 ( USD 97.70 )
-
TARGET
CROSS 95K ROB CROSS MODEL SWISS POINT 22g 190407JPY 18,800 ( USD 119.27 )
-
TARGET
CROSS 95K ROB CROSS MODEL SWISS POINT 23g 190408JPY 18,800 ( USD 119.27 )
-
TARGET
ROB CROSS Model BLACK EDITION SWISS POINT 23g 190210JPY 15,800 ( USD 100.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )